Головна       Зворотній зв'язок       Мапа сайту               Обрати мову:
   
     

Головна
   

Про нас
   

Історія закарпатського спорту
   

Федерації
   

Дитячі конкурси
   

Фотогалерея
   

Контакти
   

Зворотній зв'язок
   

 

Пошук:   

 

  

Сухан Олександр Васильович

Сухан Олександр Васильович

Наша довідка: Сухан Олександр Васильович народився 2 лютого 1964 року в селі Березинка Мукачівського району. Закінчив середню школу та Мукачівське ПТУ №7.
Член збірної команди України з зимових видів спорту серед інвалідів із ураженням УОРА, учасник VІІІ зимових Паралімпійських ігор (2002 рік) в американському місті Солт-Лейк-Сіті (зайняв два восьмі місця на короткій та середній дистанціях ( 5 км. та 10 км.).
Майстер спорту СРСР. Його прізвище занесено до книги рекордів Гіннеса (1993 р.).
У 1983 році після важкої травми хребта був паралізований, але не дивлячись на суворий вирок лікарів почав займатися інвалідним спортом. У 1988 році на І-их Всесоюзних змаганнях у гонках на інвалідних візках виборов свої перші дві бронзові нагороди.
Весною 1991 році прийняв участь в супермарафоні на інвалідних візках за маршрутом: Москва—Київ—Кривий Ріг. Після завершення марафону в Москві на аеродромі "Тушино" вперше в історії інвалідного спорту колишнього Союзу він стрибнув із парашутом. Цього ж року став чемпіоном Європи з марафону і був запрошений на чемпіонат світу, який відбувся у Японії.
У 1992 році прийняв участь у трансросійському супермарафоні за таким маршрутом: Владивосток—Санкт-Петербург. Після його успішного завершення у Кремлі Президент Росії Б. Єльцин вручив закарпатцю орден "За личное мужество". А через два роки О. Сухану, котрий брав участь у супермарафоні по країнам колишнього СРСР, Б. Єльцин вручив орден "За мужество".
У 1995 році О. Сухана було нагороджено орденом "Почесна Відзнака Президента України".
1995-2000 р. — був кілька разів чемпіоном України з легкої атлетики. П'ятиразовий переможець Всеукраїнських літніх спортивних ігор у гонках на візках.
У 2000 році заснував благодійний фонд "Суспільство для всіх". Цього ж року фондом разом із ЗОЦФКС був організований супермарафон на інвалідних візках за маршрутом: Ужгород-Мукачево-Рахів із підняттям на найвищу гору Карпат Говерлу.
У 2001 році Олександр був удостоєний ордена "За мужність" ІІ ступеня.
У 2002 році став лауреатом конкурсу "Кращий закарпатець 2001 р." в номінації "За вагомий внесок у розвиток "Закарпаття". Цього ж року був удостоєний медалі "За працю та звитягу".
З 2003 року працює за контрактом в збірній команді України на посаді спортсмена-інструктора з лижних гонок серед інвалідів з УОРА.
У 2004 році прийняв участь у марафоні на інвалідних візках за маршрутом: Великий Березний – Перечин – Ужгород – Мукачево – Берегово – Виноградово – Хуст – Тячів – Рахів – Ясіня.
Олександр Сухан — депутат обласної ради.

Повернутися на початок<<<Стор. 2>3>4>5>6>7>8>9>10 >11>12>13>14>15>>>Остання


Система Orphus
 
 Спонсори НОК
Закарпатського відділення


Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих. Майбутнє нашого спорту, - в наших руках.