Головна       Зворотній зв'язок       Мапа сайту               Обрати мову:
   
     

Головна
   

Про нас
   

Історія закарпатського спорту
   

Федерації
   

Дитячі конкурси
   

Фотогалерея
   

Контакти
   

Зворотній зв'язок
   

 

Пошук:   

 

  

Єфіменко Захар Олександрович

Єфіменко Захар Олександрович

Наша довідка: : Єфіменко Захар Олександрович народився 3 липня 1985 року в м, Макіївка Донецької області. Коли йому був лише рік він разом із сім'єю переїхав на постійне проживання в Ужгород. Міжнародний гросмейстер зі шахів. Член збірної України.
З 1992 р. навчався в ужгородській ЗОШ №20. Батько навчив сина грати у шахи у 6 років. Далі юнак учив ази древньої гри у свого першого тренера Олександра Зелькіна, який працював у школі, а відтак у майстра FIDE Василя Прокопишина.
У лютому 1995 року прийшов перший успіх. На чемпіонаті області серед чоловіків виконав норматив кмс (8–9 місце).
1997 р. — ІV місце в першості України серед юнаків до 12 років.
1998 р. — ІІ місце на Всесвітній юнацькій шаховій олімпіаді у складі збірної України (Стамбул, Туреччина). У цьому ж році на особистій першості Європи (Австрія) Захар із спортсменами-ровесниками ділили між собою 3–5 місця. Цього ж року на особистій першості Світу (Іспанія) ужгородець виборов бронзову медаль.
1999 рік – чемпіон Закарпаття серед чоловіків, а також України серед юнаків до 14 років. У цьому ж році Захар у складі збірної України став переможцем Всесвітньої юнацької Олімпіади, що проходила в Артеку (Крим). Ще одну золоту медаль ужгородець отримав на особистій першості Світу серед юнаків до 14 років (м. Оропеза-дель-Мар, Іспанія).
2000 рік — чемпіон міжнародного шахового турніру, що проходив у Краснодарі (Росія).
2001 рік — у складі збірної України здобув "золото" на ІІ-й першості Європи серед молодіжних національних команд (до 18 років), що проходила в угорському місті Балатонлеле. У цьому році під №5 він входив до символічного списку "10 кращих шахістів України (до 16 років).
Тепер продовжує шахове навчання у м. Краматорську при Донецькому шаховому клубі імені Момота.
2006 рік – чемпіон України (м. Полтава)
2009 рік — бронзовий призер на командному чемпіонаті Європи у складі збірної України (Сербія)..
2010 рік — четверте місце на особистому чемпіонаті Європи (Хорватія та дворазовий срібний призер у командному чемпіонаті Росії (Дагомис), а також на міжнародному турнірі у Сараєво.
2010 рік — у складі збірної України став чемпіоном ХХХІХ всесвітньої шахової олімпіади.
У китайському місті Нінбо 26 липня 2011 року закінчився командний чемпіонат світу з шахів серед чоловіків за участю кращих десяти команд планети. Збірна України (Іванчук, Ельянов, Єфіменко, Мойсеєнко, Арещенко) посіла третє місце і нагороджена бронзовими медалями.

Повернутися на початок<<<Стор. 2>3>4>5>6>7>8>9>10 >11>12>13>14>15>>>Остання


Система Orphus
 
 Спонсори НОК
Закарпатського відділення


Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих. Майбутнє нашого спорту, - в наших руках.