Головна       Зворотній зв'язок       Мапа сайту               Обрати мову:
   
       

Головна
   

Про нас
   

Історія закарпатського спорту
   

Федерації
   

Дитячі конкурси
   

Фотогалерея
   

Контакти
   

Зворотній зв'язок
   

 

Пошук:   

 

  

Закарпатське обласне відділення НОК України

   Закарпатське обласне відділення НОК України, створене одним із перших в Україні, а саме у 1993 році. Першим його головою став Леонід Городний. Він зумів згуртувати навколо себе не тільки переможців, призерів, учасників Олімпійських ігор та функціонерів нашої галузі, а й керівників області та інших державних установ.
   На даний час практично у кожному місті обласного підпорядкування та райцентрах є представники обласного відділення НОК України. Разом із ними, а також управліннями освіти й науки, у справах молоді та спорту ОДА, спортивними товариствами, профспілками, об'єднаннями «Спорт для всіх», «Інваспорт» щороку проводиться до 30-35 різних спортивних заходів. Обласне відділення НОК України є головним організатором у першу чергу тих спортивних заходів, що ініціює НОК України. Масовими і цікавими стали вже такі традиційні змагання, як «Олімпійський день бігу», «Олімпійський урок», турніри з різних видів спорту «Хто ти, майбутній олімпійцю?», «Олімпійський тиждень», «Ужгородська десятка», турніри, присвячені олімпійським чемпіонам Ніні Гецко та Йосипові Беці, бронзовим призерам Олімпійських ігор Йожефові Сабо, Стефанові Решку, Наталії Митрюк та іншим. У цих турнірах беруть участь не тільки команди з області та України, а й запрошуються спортсмени з сусідніх країн, як-от Словаччини, Польщі, Угорщини та Румунії.
    Олімпійське Закарпаття — це чотири олімпійські чемпіони і понад 30 призерів та учасників Олімпійських ігор.
    Закарпатці по праву можуть пишатися легендами світового спорту та олімпійського руху Йосипом Бецою, Ніною Гецко-Лобовою, Мариною Копчею-Ткаченко, Василем Станковичем, Йожефом Сабо, Стефаном Решком, Василем Турянчиком, Іваном Мозером, Романом Герієм, а буквально місяць тому переможцем Шахової Олімпіади у складі збірної України став закарпатець Захар Єфименко.
    Не можна не сказати про учасника Дефлімпійських ігор, котрий свого часу подолав відстань на інвалідному візку за маршрутом Москва — Владивосток. Тодішній Президент Росії Борис Єльцин вручив нашому героєві орден «За відвагу». Це Олександр Сухан, котрий разом із виноградівцем Грабом піднявся на найвищу гору України — Говерлу. Прізвище Олександра Сухана, як і шанованого Сергія Назаровича Бубки, занесене до Книги рекордів Гіннесса.
    Їхні імена стали символом та прикладом для наслідування не одного покоління. Всі вони є гордістю, генофондом української нації. Переконаний, що не за горами той день, коли наша держава буде пишатися здобутками спортсменів-олімпійців, яких народила Срібна Земля у центрі Європи.

Виконком обласного відділення
Риляк Іван Іванович - начальник управління фізичного виховання і спорту МОН України, голова відділення Машика Василь Васильович - заступник голови обласного відділення НОК України Щербей Мирослав Васильович –
заступник голови обласного відділення НОК України

Члени виконкому

Попович Михайло Андрійович – перший заступник голови Закарпатської обласної ради Фленько Володимир Юрійович - заступник Ужгородського міського голови Гецко Ніна Романівна - олімпійська чемпіонка 1976 р. з гандболу

Тарасюк Володимир Юрійович - доцент кафедри журналістики УжНУ, відповідальний секретар обласного відділення

Химинець Володимир Васильович – професор кафедри міжнародних економічних відносин УжНУ    
Плеханов Анатолій Михайлович – провідний спеціаліст відділення КФВС МОН України Гаджега Василь Михайлович - журналіст Селменський Степан Степанович - головний редактор газети «Спорт-тайм»
Молнар Михайло Васильович - представник Олімпійської академії України в Закарпатській області Мегела Роман Іванович - приватний підприємець Гриньо Михайло Михайлович - приватний підприємець
Свида Ярослав Васильович - почесний президент обласної федерації легкої атлетики Сливка Васильович - приватний підприємець Кокотко Іван Андрійович - голова обласної асоціації "Агрокомплекс"
 

 


 
 
Спонсори НОК
Закарпатського відділення


Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих. Майбутнє нашого спорту, - в наших руках.