Головна       Зворотній зв'язок       Мапа сайту               Обрати мову:
   
       

Головна
   

Про нас
   

Історія закарпатського спорту
   

Федерації
   

Дитячі конкурси
   

Фотогалерея
   

Контакти
   

Зворотній зв'язок
   

 

Пошук:   

 

  

ПОЛОЖЕННЯ
Про обласний спортивно-масовий захід серед дітей «Олімпійське лелеченя»

Обласний спортивно-масовий захід серед дітей «Олімпійське лелеченя» проводиться обласним відділенням НОК України спільно з обласним управлінням освіти і науки, молоді та спорту і управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації на Постанову Виконкому НОК України №13 від 27 січня 2011 року «Про Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед дітей «Олімпійське лелеченя».
Захід спрямований на реалізацію одного із важливих напрямків діяльності Міжнародного олімпійського комітету – надихнути молодих людей всього світу долучитись до спорту, сприйняти його філософію та жити за олімпійськими цінностями.
1. Загальні положення
1.1. Обласний спортивно-масовий захід серед дітей «Олімпійське лелеченя» (надалі – Захід) проводиться обласним відділенням НОК України протягом кожного навчального року, починаючи з 2011-2012 навчального року.
1.2. Основна мета заходу – виховання учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху – дружби, взаємоповаги, солідарності, благородства; формування в них навичок і куль тури здорового способу життя, залучення їх до активних занять фізичною культурою та спортом, підготовка до високопродуктивної праці. 1.3. При проведенні Заходу не допускається використання прапорів, гасел, знаків, символік тощо, що мають ознаки політичних партій, різних рухів та спрямованості. Не допускається будь-яка політична агітація та пропаганда.
2. Мета та завдання
2.1. Мета обласного спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя» – пропаганда здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, розвиток олімпійського руху серед дітей, залучення якомога більше їх кількості до занять спортом, організація змістовного дозвілля.
2.2. Завдання заходу:
2.2.1. Формування свідомості учнів щодо корисності та необхідності занять фізичною культурою і спортом;
2.2.2. Збагачення знаннями учнів стосовно олімпійських видів спорту, історії Олімпійських ігор, видатних спортсменів;
2.2.3. Розвиток пізнавального інтересу до фізичної культури, спорту та олімпійського руху;
2.2.4. Створення засобами фізичної культури і спорту творчої атмосфери, пробудження у учнів бажання розвиватись та удосконалювати свої здібності;
2.2.5. Формування позитивного відношення та інтересу до фізичної культури, спорту, олімпійського руху та здорового способу жи т т я. 2.2.6. Сприяння вихованню почуття патріотизму, гордості та успіху спортсменів області та України, які гідно представляють нашу державу на міжнародних змаганнях найвищих рангів;
2.2.7. Сприяння поширенню ідей гуманізму.
3. Організація проведення заходу.
3.1. Обласний спортивний захід серед дітей «Олімпійське лелеченя» проводиться у 4 етапи:
I етап – загальношкільний – жовтень;
II етап – районний (міський) – листопад, грудень;
ІІІ етап – обласний (зональний і фінальний) – березень, квітень;
ІV етап – участь команди – переможниці обласного заходу у Всеукраїнських змаганнях – травень, червень.
3.2. Загальне керівництво проведення Заходу здійснюється обласним відділенням НОК України спільно з управлінням освіти і науки ОДА, обласним управлінням з фізичного виховання та спорту Комітету ФВС МОН України та управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту ОДА, Організація і проведення І етапу покладається на педагогічний колектив школи, безпосереднє проведення – на відповідальний оргкомітет та суддівську колегію навчального закладу.
3.3. Організація і проведення II етапу Заходу покладається на місцеві осередки НОК України, міські управління і районні відділи освіти, структурні підрозділи управління у справах сім'ї, молоді та спорту ОДА. Безпосереднє проведення здійснюють відповідні оргкомітети та суддівські колегії.
3.4. Керівництво та організацію проведення обласного заходу «Олімпійське лелеченя» здійснюють обласне відділення НОК України, управління освіти і науки ОДА, обласне управління з фізичного виховання та спорту Комітету ФВС МОН України, управління у справах сім'ї, молоді та спорту ОДА.
Безпосереднє проведення III етапу Заходу покладається на оргкомітет та суддівську колегію.
4. Учасники заходу
4.1. У І етапі Заходу беруть участь команди, складені з учнів 5-6 класів (кожен клас виставляє окрему команду) у кількості 12 осіб, з них: б дівчат та 6 хлопчиків.
4.2. У її і III етапах Заходу беруть участь збірні команди одного навчального закладу, складені з учнів 5-6 класів у кількості 13 осіб, з них: б-дівчат, 6-х хлопчиків та представник навчального закладу.
5. Програна заходу
5.1. Програма Заходу на всіх етапах включає три складові: спортивну, освітню та культурну частини.
5.2. І етап:
5.2.1. Презентація команди (назва, емблема, девіз).
5.2.2. Комбінована естафета.
5.2.3. Рухлива гра.
5.2.4. Вікторина.
5.3. II етап:
5.3.1. Презентація команди (назва, емблема, девіз).
5.3.2. Комбінована естафета.
5.3.3. Рухлива гра.
5.3.4. Вікторина.
5.4. III етап:
5.4.1. Презентація команди
(назва, емблема, девіз, інформація про школу}.
5.4.2. Комбінована естафета.
5.4.3. Рухлива гра.
5.4.4. Культурно-освітня програма (вікторина, конкурс малюнку, театралізоване дійство та олімпійську тематику).
III етап – обласний спортивно-масовий захід серед дітей «Олімпійське лелеченя» проводиться: зональний і фінальний. Зональний етап Заходу відбудеться у 4-х зонах 12-13 квітня 2012 року.

І ЗОНА ІІ ЗОНА
м. Хмельницький Волочиський район Городоцький район Деражнянський район Летичівський район Хмельницький район Ярмолинецький район м. Красилів (Красилівський район) Полонський район м. Старокостянтинів Старосинявський район Старокостянтинівський район Теофіпольський район ;
III ЗОНА IV ЗОНА
Ізяславський район Білогірський район М. Нетішин м. Славута Славутський район м. Шепетівка Шепетівський район м. Кам'янець-Подільський Віньковецький район Дунаєвецький район Кам'янець-Подільський район Новоушицький район Чемеровецький район

У зональному етапі приймають участь команди шкіл – переможці міського, районного заходу «Олімпійське лелеченя». Фінальний етап – 25–26 квітня 2012 року, м. Хмельницький До фінального Заходу допускаються команди, які стали переможцями зональних змагань. У зональному та фінальному етапах заходу «Олімпійське лелеченя» комбінована естафета складається із 10 етапів:

1 етап 30 м Гладкий біг (дівчина)
2 етап 30 м Стрибки у мішках  
3 етап 30 м Біг з підбиванням повітряної кульки  
4 етап 30 м Біг з підкиданням м’ячика ракеткою для тенісу настільного  
5 етап 30 м Біг зі скакалкою, обертаючи вперед  
6 етап 30 м Стрибки з м’ячем, затиснутим між колінами  
7 етап 30 м «Переправа» – дві учасниці знаходяться в середині гімнастичного обруча (діаметром 90 см) обличчям одна до одної. Після прийому естафети пересуваються до фінішу приставним кроком  
8 етап 30 м Ведення футбольного м’яча вперед, передаючи один одному  
9 етап 30 м Ведення баскетбольного м’ячапочергово правою і лівою рукою  
10 етап 30 м Біг у ластах  

Фінальні змагання IV Всеукраїнського заходу «Олімпійське лелеченя» відбудуться в МДЦ «Артек» в травні-червні 2012 року, де команда-переможниця фінального обласного заходу буде брати участь за програмою:
– Презентація команди;
– Комбінована естафета;
– Рухлива гра;
– Культурно-освітня програма (вікторина, конкурс малюнку, театралізоване дійство на олімпійське тематику, фотоконкурс «Ми і спорт»).
6. Визначення та нагородження переможців
6.1. Команди-переможці і призери визначаються у кожному окремому виді програми Заходу на кожному з етапів.
6.2. Команди-переможці І, II та III етапів визначаються за найменшою сумою місць, набраною за результатами окремих видів програми Заходу. При однаковій сумі балів перевага надасться команді, у якої кращий результат у комплексній естафеті.
6.3. Команди-переможці та команди-призери у кожному окремому виді програми Заходу нагороджуються:
6.3.1. На І етапі – дипломами відповідних місцевих осередків НОК України;
6.3.2. На II та III етапах – дипломами відповідних ступенів місцевих осередків НОК України та сувенірною атрибутикою НОК України.
7. Порядок і термін подачі заявок
7.1. Після проведення 1 етапу загальноосвітній навчальний заклад подає протокол і заявку до місцевого осередку НОК України.
7.2. Районний (міський) оргкомітети та суддівські колегії визначають учасників II етапу, умови та терміни проведення (можливі зони, підгрупи, фінальна частина). За результатами проведення II етапу зведені протоколи та звіт направляються до обласного оргкомітету відділення НОК України за адресою: 2 9001, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 41).
ФОРМА ЗВІТУ
Підсумковий протокол проведення
І і II етапу Всеукрахнськох'о спортивно-масового заходу серед дітей «Олімпійське лелеченя».
Місто (район)_____________________________

Кількість учнів
  Кількість навчальних закладів

Начальник відділу освіти райдержадміністрації, управління освіти виконкому міської ради ____________________ (печатка) (підпис. прізвище, ініціали)

Форма заявки
ЗАЯВКА
на участь у спортивно-масовому заході серед дітей «Олімпійське лелеченя»

Прізвище, їм'я Рік народж. Індефікаціиний номер Навчальний заклад Клас Дозвіл лікаря
1            

Голова міського (районного) осередку ХОВ НОКУ _________________
Начальник міського (районного) управління (відділу) освіти _______________
Представник ___________________
Допущено до змагань __________ чоловік
Лікар __________________
8. Висвітлення заходу у ЗМІ
8.1. Захід широко анонсується та висвітлюється в ЗМІ.
8.2. Відділення НОК України та місцеві осередки запрошують
представників ЗМІ взяти активну участь у висвітленні Заходу.
8.3. По завершенню Заходу обласному відділенню НОК України спільно із ЗМІ підготувати теле, радіопередачу та публікації у щотижневих періодичних виданнях про перебіг подій, яскраві моменти та творчий підхід організаторів до реалізації мети проведення Заходу.
9. Фінансування
9.1. Витрати на проведення першого етапу здійснюють за рахунок навчальних закладів та інших джерел, не заборонених законодавством України.
9.2. Витрати на проведення II і III етапів Заходу здійснюється за рахунок обласного відділення НОК України та його місцевих осередків, а також інших джерел, не заборонених законодавством України.


 
 
Спонсори НОК
Закарпатського відділення


Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих. Майбутнє нашого спорту, - в наших руках.