Головна       Зворотній зв'язок       Мапа сайту               Обрати мову:
   
       

Головна
   

Про нас
   

Історія закарпатського спорту
   

Федерації
   

Дитячі конкурси
   

Фотогалерея
   

Контакти
   

Зворотній зв'язок
   

 

Пошук:   

 

  

На державному порядку денному — здоров’я нації

Матеріал опублікований: 2011-11-28 17:15:38


 

Винесене словосполучення у заголовок на черговому розширеному засіданні виконкому обласного відділення НОК України, що відбулося позавчора в Ужгородському СК «Юність, було пронизане червоною ниткою. Головний олімпієць краю І. Риляк досить детально поінформував членів виконкому та голів федерацій області про роботу семінар–наради НОК України (відбулася 17-21 жовтня у Севастополі) щодо стану і перспектив виконання регіональної Програми розвитку олімпійського руху на 2011–2914 рр., підготовки збірних команд України до участі у ХХХ Олімпіади у Лондоні та І-х юнацьких олімпійських Ігор в австрійському місті Інсбрук.

Виступаючий наголосив, що готується спеціальне Розпорядження Кабміну України «Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 рр.» в якій накреслені головні проблеми, які необхідно вирішити у найближчі роки на державному рівні.

Спосіб життя населення України та стан сфери фізичної культури і спорту створюють загрозу та є суттєвим викликом для української держави на сучасному етапі її розвитку, що характеризується певними чинниками, основними серед яких є:

         демографічна криза, яка зумовлюється зменшенням кількості населення України з

32,2 млн. у 1992 р. до 45,8 млн. у 2010 р.;

         не сформовано сталих традицій та мотивацій щодо фізичного виховання і

масового спорту як важливого чинника фізичного та соціального благополуччя, поліпшення стану здоров’я, ведення здорового способу життя і продовження його тривалості;

         погіршення стану здоров’я населення з різко прогресуючими хворобами серця,

неврозом, ожирінням тощо, що призводить до зменшення кількості осіб, які можуть бути залучені до спорту вищих досягнень;

         порівняно з 2007 роком кількість осіб, що віднесені за станом здоров’я до

спеціальної медичної групи, збільшилася на 40 відсотків, що спричинило зменшення  кількості залучених дітей і молоді до занять   у ДЮСШ на 110 тис. осіб;

         порівняно з 2007 роком зменшилася кількість  інструкторів–методистів із

фізичної культури  на 45%; особливо у сільській місцевості.

Аби скоординувати роботу між суб’єктами фізичної культури і спорту на вирішення цих та інших нагальних проблем, наголосив Іван Іванович, окремо на порядок денний засідання винесли питання щодо «Прийняття колективними членами до крайового осередку НОК України федерації з видів спорту, що культивуються в області». Практично всі керівники федерацій написали заяви—клопотання щодо прийняття їх членами до нашої організації та представили всі свої законодавчі документи. Члени виконкому  проголосували одноголосно за конструктивну й спільну роботу обласного відділення НОК України з федераціями з видів спорту краю.

Також виступаючий ознайомив присутніх зі складом спортсменів–кандидатів на участь у ХХХ ОІ у Лондоні. Їх кількість вражаюча — 665 чоловік, із них 108 входять до так званої елітної групи, тобто проходять кандидатами під №1. Із закарпатців у загальному списку троє закарпатців — це майстер спорту міжнародного класу з фехтування Анатолій Герей та майстри спорту України з греко–римської боротьби  Руслан Ісрафілов та Євген М’ягкий.    

Аналогічний список спортсменів–кандидатів на І-і зимові олімпійські юнацькі ігри, що відбудуться 13–22  лютого 2012 року в Інсбурку. Із ста чоловік тут троє є представників Закарпаття. Це гірськолижники Анастасі Горбунова та Ігор Гам (1995 р.н.), а також Левко Цебеленко (1996 р.н.).

На засіданні була створена обласна рада асоціації олімпійців України, яку очолив відомий спортсмен краю, учасник двох олімпійських Ігор, мсмк Володимир Дума.

На засіданні також було вирішено організувати наприкінці грудня цього року Меморіал пам’яті колишнього члена виконкому обласного відділення НОК України, олімпійського чемпіона Йосипа Беци. Планується провести міжнародний турнір із міні-футболу серед ветеранів (45 років і старші), Учасники — це команди зі які колись грав чи тренував «Почсесний громадянин Мукачева» Й. Беца: «Арарат» Єреван, «Кайрат» Алма–Ата, ЦСКА Москва, СКА Ростов–на–Дону, СКА Одеса, СКА Львів, «Прикарпаття» Івано–Франківськ, «Торпедо» Запоріжжя, «Більшовик» Мукачево, «Спартак» Ужгород і збірна ветеранів облдержадміністрації.

Василь Гаджега,

прес–аташе обласного відділення НОК України.    

 

Ще фотографії       

Система Orphus
 
 
Спонсори НОК
Закарпатського відділення


Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих. Майбутнє нашого спорту, - в наших руках.