Головна       Зворотній зв'язок       Мапа сайту               Обрати мову:
   
       

Головна
   

Про нас
   

Історія закарпатського спорту
   

Федерації
   

Дитячі конкурси
   

Фотогалерея
   

Контакти
   

Зворотній зв'язок
   

 

Пошук:   

 

  

«Олімпійське лелеченя» у Білках

Матеріал опублікований: 2011-11-29 17:28:39


Минулої суботи на спортивний майданчик зі штучним покриттям Білківської ЗОШ І-ІІІ ст., що на Іршавщині, завітало «Олімпійське лелеченя», яке їм запропонувало вікторину на олімпійську тематику, а також різні цікаві рухливі ігри, які діти завжди виконують із захопленням та завзяттям. Хоча зелене покриття спортивного майданчика притрусив сніжок і трохи молодець «кусається», школярі готові до будь–яких випробувань.  

На відкритті змагань член виконкому обласного відділення НОК України Василь Гаджега  коротко розповів дітям та присутнім про пілотний проект Національного олімпійського комітету України «Олімпійське лелеченя», який направлений на популяризацію олімпійських ідей, залучення дітей до занять фізичною культурою і спорту, виховання у юного покоління патріотизму, благородства, дружби, взаємоповаги. Разом із учасниками змагань він згадав про наших відомих олімпійців, котрі прославили наш край далеко за межами України. До речі, 15 грудня, наголосив Василь Михайлович, в ужгородському спорткомплексі «Юність» під патронам обласного відділення НОК України (голова І. Риляк) та при підтримці федерації футболу Закарпаття (М. Ланьо), Ужгородського та Мукачівського міськвиконкомів, меценатів відбудеться дитячий турнір із міні-футболу (дівчата 1996 р.н. і мол. та хлопці 1999 р.н. і мол.) пам’яті олімпійського чемпіона з футболу, що останні роки проживав у місті над Латорицею, «Почесного громадянина міста Мукачево»  Й. Беци. Перед самими змаганнями відбудеться показовий матч між колишніми підопічними Й. Беци, котрі свого часу займалися у місцевому СК «Іскра» та ровесниками з Ужгорода (тренери Олександр Філіп та Юрій Чирков).

Про необхідність проведення таких цікавих змагань також говорили перед дітьми сільський голова Білок Василь Зейкан, голова облради ФСТ «Колос», колишній гравець ФК «Говерла» Ужгород Микола Тимчак, знаний арбітр із футболу, директор Іршавської ДЮСШ Василь Попович.

Сільському голові села Білки В. Зейкану Василь Гаджега вручив унікальну «Олімпійську енциклопедію», автором якої є наша відома землячка, доктор педагогічних наук, академік Української академії наук ужгородка Марія Булатова.   

Приємно було «екзаменувати» дітей з олімпійської вікторини, де запитання були пов’язані на знання відомих олімпійців Закарпаття. Разом із своїми вчителями та групою підтримки батьків вони назвали практично усіх олімпійських чемпіонів та призерів із Срібної Землі. А це ЗМС СРСР Ніна Гецко–Лобова з Берегова (гандбол), Марина Копча–Ткаченко з Мукачева (баскетбол), Анатолій Герій з Ужгорода (волейбол, дворазовий чемпіон Дефолімпійських ігор), дворазовий срібний призер Ігор із фехтування з Доробратова Василь Станкович, бронзові призери з футболу Йожеф Сабо та Стефан Решко, гандболістка Наталія Митрюк із Хуста, а також таких учасників змагань чотириріччя, як Володимир Дума, Станіслав Кравчук, Віталій Попович, Енвер Аблаєв, Йосип Пеняк та багато інших.

В естафетах та рухливих іграх кращі результати показали учні 7-8 класів — це команди  «Юний олімпієць», «Кротоновські нащадки» та «Юні Боржавчани».

Переможці та призери від обласного відділення НОК України були нагороджені гарним кубком, баскетбольним м’ячем, літературою на олімпійську тематику, а капітани команд та учитель фізичного виховання Білківської ЗОШ І-ІІІ ст., знаний арбітр із футболу Іван Староста отримали від представника обласного відділення НОК України футболки та кепки з олімпійською символікою.

 

Василь Гаджега,

прес-аташе обласного відділення НОК України.

  

На фото: переможці та призери змагань «Олімпійське лелеченя» — учні Білківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Ще фотографії       

Система Orphus
 
 
Спонсори НОК
Закарпатського відділення


Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих. Майбутнє нашого спорту, - в наших руках.