Головна       Зворотній зв'язок       Мапа сайту               Обрати мову:
   
       

Головна
   

Про нас
   

Історія закарпатського спорту
   

Федерації
   

Дитячі конкурси
   

Фотогалерея
   

Контакти
   

Зворотній зв'язок
   

 

Пошук:   

 

  

ДВІ ТИСЯЧІ МЕТРІВ – НЕ ПЕРЕПОНА

Матеріал опублікований: 2014-08-18 11:31:42


В Україні олімпійський рух розвивається дуже стрімко, а до лав прихильників здорового способу життя дедалі частіше приєднується підростаюче покоління. Звичайно, дуже дивно і водночас радісно бачити, коли саме маленькі спортсмени досягають значних успіхів у спортивному житті. Так, нещодавно юнаки показали свої вміння і досвід у спорті на гірській місцевості, піднявшись на Говерлу у рамках Всеукраїнської акції, присвяченої відправленню спортсменів на Юнацькі Олімпійські ігри. Така акція проводилася в усіх регіонах країни Національним олімпійським комітетом України спільно з Міністерством молоді та спорту України. На Говерлу ж піднялися учасники із Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей.

Захід проводився з метою популяризації олімпійського руху, забезпечення розвитку і пропаганди спортивних цінностей і, звичайно, залучення сучасної молоді до олімпійських ідей і спорту загалом.

Найвищу вершину України  взялися підкорювати з боку Закарпатської області  – вихідний пункт у Рахівському районі (Ясіня) та Івано-Франківської області. Загалом, на Говерлу сходило понад 100 учасників. У команді кожної області була приблизно однакова кількість юнаків та дівчат: 25-30 сміливців. Здебільшого, в акції взяли участь вихованці Міжнародного дитячого центру «Артек-Карпати»: близько сімдесяти спортсменів. У всіх командах з-поміж учасників заходу на гору сходили визнані чемпіони з видів спорту та учасники Олімпійських ігор. Зокрема, учасниця зимових олімпіад у Ванкувері та Сочі і призерка етапів Кубка світу Надія Діденко.

Щодо погоди, то вона видалася досить примхливою: протягом сходження і дув сильний вітер з натяком на бурю, і подекуди добре припікало сонце. Однак, незважаючи на погодні умови, олімпійці наполегливо крокували до своєї мети.

Варто зазначити, що на гору піднімалися не тільки юнаки, а й їхні тренери і керівники. Одним із таких був Іван Іванович Риляк - голова Закарпатського обласного відділення НОК України, начальник обласного управління з фізичного виховання та спорту МОН України. Він охоче поділився своїми враженнями та емоціями від такого масового підняття:
 «Я дуже щасливий, що нарешті мені вдалося піднятися на славетну гору, адже, будучи корінним закарпатцем, жодного разу не сходив на Говерлу. Чесно кажучи, було досить важко, але про те, щоб зупинитися і зійти з пройденого шляху навіть і не думав. Я вирішив, що повинен підкорити цю гору, і я її підкорив. Надзвичайно допомогла і наша молода олімпійська надія: сил у юнаків було вдосталь, а своїм ентузіазмом вони запалювали всіх. Загалом, я вважаю, що захід було організовано гарно, а всі отримали величезне задоволення. І це головне».

Після успішного підняття, на горі відбулася церемонія запалювання Олімпійського вогню. Також команди підняли свої прапори, разом заспівали Гімн України і хвилиною мовчання вшанували героїв, що загинули на Сході.

Підсумувавши, можна легко визначити одне: надзвичайно добре, що такі заходи проводяться, адже саме з їх допомогою можна пропагувати здоровий спосіб життя, олімпійські ідеали  та  корисно провести свій час, й чудово відпочити.

 

Прес-служба

Закарпатського обласного відділення НОК України

Ще фотографії       

Система Orphus
 
 
Спонсори НОК
Закарпатського відділення


Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих. Майбутнє нашого спорту, - в наших руках.